Brązowy klucz Magisterium Tom 3: Ciemny dzień

Zły czarownik Morag Coila pragnie zawładnąć światem i doprowadzić do jego zagłady. Aby tego dokonać, potrzebuje brązowego klucza, który przechowuje w swoim pałacu w Edynburgu. Wiedząc o tym, Callum Hunt i jego przyjaciele – Tamara Rajavi i Aaron Stewart – postanawiają udać się do stolicy Szkocji i ukraść klucz. Niestety, nie jest to takie proste, jak się wydaje. Wkrótce okazuje się, że cały pałac jest strzeżony przez czarnego smoka i armię niewolników. Aby dostać się do klucza, muszą przejść przez labirynt pełen pułapek i niebezpieczeństw.

Czy uda im się pokonać wszystkie przeszkody i dotrzeć do klucza? Czy uda im się powstrzymać Moraga Coila i uratować świat? Tego dowiecie się, czytając książkę Brązowy klucz Magisterium Tom 3: Ciemny dzień autorstwa Clare Bellamy.

Clare Bellamy to popularna pisarka fantasy, autorka bestsellerowej serii Magisterium. Jej książki cieszą się dużym powodzeniem wśród młodych czytelników na całym świecie.

Magisterium: Ciemny dzień

Magisterium to cykl powieści fantasy autorstwa Cassandry Clare i jej męża, Jamina Gooden. Trzeci tom, “Ciemny dzień”, rozgrywa się w świecie, w którym magia jest ukryta przed ludźmi. Chłopcy i dziewczynki odkrywają swoje moce w wieku siedmiu lat i są wysyłani do szkoły Magisterium, aby tam uczyć się kontrolować swoje zdolności.

Callum Hunt jest bohaterem trzeciego tomu. Jest on synem czarnoksiężnika, ale nie chce kontynuować rodzinnej tradycji. Uczy się w Magisterium, ale ma problemy ze swoimi możliwościami. Wszystko się zmienia, gdy jego ojciec wraca, aby go porwać. Callum musi wtedy podjąć decyzję: czy pozostanie w bezpiecznym świecie Magisterium, czy też pójdzie z ojcem i stanie się czarnoksiężnikiem?

“Ciemny dzień” to emocjonująca powieść fantasy, która zapewni czytelnikom godziny dobrej rozrywki. Jest to idealna książka dla miłośników gatunku, którzy szukają czegoś więcej niż tylko magii i przygody.

Brązowy klucz: Ciemny dzień

Długi, ciężki brązowy klucz leżał na chłodnej posadzce. Klucz był tak ciemny, że aż trudno było odróżnić go od cienia, który się na nim odbijał. Był to klucz do bramy Magisterium. Bramy, która prowadziła do świata pełnego magii i tajemnic. Callum Hunt nigdy nie chciał używać tego klucza. Wiedział, że jeśli to zrobi, to już nigdy nie wróci do normalnego świata. Ale wiedział też, że musi to zrobić. Musi wejść do Magisterium, aby uratować swojego przyjaciela Tamara.

Callum podniósł klucz i zacisnął go mocno w dłoni. Był gotów na to, aby uratować Tamarę i przekonać się, jakie tajemnice kryje Magisterium.